הפלגה ספונטנית

 

מסיפורי יאכטה "זמלה" כבר שמענו בעבר, איך יצאה מאילת דרך מפרץ סואץ בכדי לחצות את האוקיאנוס ההודי, איך עבדכם הנאמן טס לסרילנקה והעביר אותה לאי פו קט אשר בתאילנד.

כיום יאכטה "זמלה" עוגנת במפרץ בו פוט באי קו סמוי...מכיוון שבאי אין מרינה היאכטה עומדת על עוגן בלב המפרץ, מרחק של מאה וחמישים מטרים מקו החוף.

בביקורי האחרון בתאילנד החלטתי לעשות הפלגה קצרה מקו סמוי לאי הסמוך קו פנגן על היאכטה, כדי להגיע אליה נעזרנו בקיאק זוגי, עליו העמסנו את המצרכים שרכשנו להפלגת יום ולאחר חתירה של עשר דקות כבר ישבנו בסיפון היאכטה.

היאכטה עגנה למשך חודשיים בעונת הגשמים ללא כל ביקור של הבעלים או מי מחבריו, לכן ביצענו כמה בדיקות וניקיון כדי להפליג בבטחה, זאת למרות שמרחק ההפלגה שתכננו לא עלה על עשרה מייל ימי.

ההפלגה שלנו הייתה צריכה להיות בכיוון כללי צפונה בכדי להגיע לחלקו המזרחי של האי קו פנגן, לעגון עגינת לילה ולחזור למחרת, דעתי הייתה מלכתחילה מנוגדת, מפני שהיו רוחות צפון מזרחיות של עשרים קשרים וגלים של מטר, מטר וחצי, מה שיקשה על עגינה בחופו המזרחי של האי, זה אומר שחלקו המערבי יהיה מוגן מרוחות וגלים, אלכסנדר שהוא הבעלים התנגד, אני הייתי בטוח שהוא יאכל את הכובע...

הרמנו עוגן ויצאנו צפונה כאמור עם רוחות מתונות, אך ידעתי מראש שעם עזיבתנו את המפרץ הרוחות יתגברו, המערך היה מלא, הדממנו מנוע, בקבוקי בירה נפתחו ואנו מתענגים על כל קרן שמש שמלטפת, מעלים זיכרונות מהפלגות על היאכטה בשנים עברו, איך חגגנו כל מיני אירועים על היאכטה, צחוק התגלגל באוויר בשעה שנזכרנו  איך עשינו

לריקו ידידו של אלכסנדר מסיבת רווקים מפתיעה בפברואר 2009, מסיבה שלא תשכח לעולם, קיום ריקו חובק שני ילדים מתבגרים,

עוד אנו מהרהרים ומפליגים, הרגשנו משיכה רצינית מהרולר שהורד קודם למים והעלנו לסיפון דג טונה מרשים במשקל חמישה קילוגרם, הדג נפרש והושרה במטבל לארוחת הערב, כעבור כעשרים דקות, דג נוסף עלה בחכתנו מה שגרם לנו לשביעות רצון.

עם הגיענו לחלקו המזרחי של קו פנגן הכנתי לאלכסנדר כובע לאכול לאחר שהתברר שלא נוכל להטיל עוגן בשום מקום בטוח בצדו זה של האי,,, ההחלטה שהתקבל הייתה להמשיך להפליג להנאתנו, ללגום משקאות בליווי דג מטוגן ולחזור על עקבותינו לקו סמוי.

לעת ערב חזרנו מרוצים מיום של בילוי על הים, עם ירידה למים לשחייה, זו הייתה למעשה הפלגה ספונטנית של יום כיף עם חברים, אך ניתן לכנות זאת גם הפלגת דייג רק בגלל הזכות שהצלחנו להעלות שני דגי טונה מרשימים ליאכטה.

Undefined