אטרקציות טיולי חג לילדים

כולנו כהורים מעוניינים כי הילדים שלנו יבלו פחות מול המחשב, הטלפונים הסלולאריים והטאבלטים הזמינים ולכן כאשר יש לנו הזדמנות מיוחדות להתאוורר עימם קצת מחוץ למסכים השונים שממלאים את חיי היום-יום של כולנו, הזדמנויות כמו ימי סוף השבוע, חגי ישראל (ראש השנה, סוכות, פסח וכו') או כמובן בחופשת הקיץ, מומלץ כי ננצלן לטובת אטרקציות טיול מיוחדות שיכללו חוויות משותפות בחיק הטבע ושבירת שגרה.

מרבית הילדים נהנים ממספר יתרונות מטיולים בטבע, הם רוכשים ידע, כבוד לטבע, חיזוק הגוף באמצעות טיולים רגליים, שיפור ההקשבה ותשומת הלב. אחד האזורים שכיף לטייל בו, הינו ללא ספק אזור הצפון ששם ישנן אטרקציות במיוחד לילדים. תוכלו תמיד, לשלב טיול עם טרקטורונים, ג'יפים, סירות בנהרות והאגמים השונים בצפון, טיול למפלים מרהיבים ועוצמתיים ועוד. אם מדובר בעונת הפריחה, כמו בסתיו ובאביב, ניתן יהיה ללמוד על פרחים מרהיבים שניתן לראותם בשלל גוונים באזור זה.

מסלולי טיול ברמות קושי שונות

כאשר אנו מתכננים טיול עם הילדים, כדאי כמובן לבחור במסלולים קלים יותר, כך שלילדים, לא יהיה מאמץ פיזי רב מדי ובפעם הבאה הם לא יהיו מעוניינים לצאת לטיול רק מהמחשבה על קושי המסלול. ניתן בזמן הטיול, לשלב פעילויות מעניינות, כגון מקומות היסטוריים, מבצרים, נחלים, שמורות טבע עם מעיינות או מפלים מה שישאיר את הילדים עם פה פעור, מול איתני הטבע ויופיים המרהיב.

פעילות בחיק הטבע, מקנה לילדים פיתוח חוש ההישרדות. בבית, הכל מובן מאליו והטכנולוגיה, חוגגת וגורמת להם לחיים קלים ללא מאמץ, אך בטבע, הם ייאלצו לשרוד וללמוד, כיצד ניתן להכין את האוכל מול המדורה, בניית אוהל ואפילו משחקים, שלא יהיה להם משעמם, אם למשל החלטתם על קמפינג משפחתי.

מצפון ועד דרום

גם לדרום יש המון מה להציע, כך שתוכלו לקחת אותם לאזור הידוע בחלק זה של הארץ, כמו מצפה רמון, שם תוכלו לטייל בחוות האלפקות, תיהנו מרכיבה על סוסים, טיול במכתש רמון, ששם הילדים יתלהבו מהגוונים השונים של החול ועוד. יש לקחת בחשבון, כי טיול לאזור הדרום מחייבים הזמנה של מקומות מראש במיוחד לפני החגים שקשה למצוא מקמות פנויים – כמו כן יש לברר לגבי האטרקציות, אם הן מתאימות לגילאים של ילדיכם.

אם חשבתם על טיול עם לינה, תוכלו ליהנות ממגוון רב של אפשרויות, כגון לינה בצימרים, אוהלים, אתרי קמפינג או בתי הארחה בקיבוצים או מושבים הפזורים ברחבי אזור הדרום. אם  תכננתם לקחת אתכם את כלב המשפחה, וודאו אם מותר להכניס כלבים למקומות בהם תכננתם ללון וכן, יש לדעת כי באזורים כגון שמורות טבע, חל איסור להכניס כלבים, בשל חשש בפגיעות בחיות הבר של השמורה.  

לתכנן היטב מראש

יש לתכנן מראש את הטיול עם הילדים, אשר ילווה באטרקציות שונות, כך כשהכול יהיה מתוכנן ומסודר, יהיה לכולם קל יותר, והכל יתנהל באופן חלק וללא עיכובים. יש להתעניין בכמה מסלולים, אפשרויות ואטרקציות ולהתארגן בהתאם כמו הזמנת המקום מראש, אם יש טיולים מודרכים והחשוב מכל, אל תשכחו כמובן לתעד את הרגעים היפים והמוצלחים של כל המשפחה יחדיו לאורך הטיול.

>> המידע באדיבות צוות האתר http://www.tofee.co.il/

Undefined