פעילויות לילדים בחופש הגדול

עוד שנת לימודים חלפה לה, ובלי שהרגשנו איך הזמן עובר- החופש הגדול כבר כאן. חופשת הקיץ מהווה אתגר משמעותי עבור הורים רבים בישראל: שבועות ארוכים שבהם הילדים חסרי מעש מהבוקר עד הערב וצריך לדאוג להם לאטרקציות ושלל הפעלות לילדים בחופש.

כשמדברים על אטרקציות לילדים בחופש הגדול, יש כמובן קייטנות, אך הן מכסות רק חלק קטן מהחופש. בנוסף, ילדים בגיל מסוים מרגישים שהם כבר גדולים מדי לקייטנה ולא מוכנים ללכת לאחת.

במקרים אלו ההורים צריכים לחשוב על פתרונות יצירתיים במיוחד כדי להעסיק את הילדים במהלך כל ימי החופש. אז מה אפשר לעשות עם הילדים בחופשת הקיץ? הנה כמה הצעות לסוגים שונים של הפעלות לילדים בחופש ביחד.

הפעלות לילדים בחופש

פעילויות לילדים בחופש הגדול הקשורה במים

החום והלחות של הקיץ הישראלי הופכים את תקופת החופש הגדול לזמן הטוב ביותר לבילוי באתרים שונים המציעים אטרקציות לילדים בחופש הגדול הקשורות במים.

אחת האטרקציות לילדים האהובות ביותר על ילדים בקיץ היא בילוי בפארק מים. נכון להיות ישנם בישראל פארקי מים משוכללים רבים, מצפון הארץ ועד דרומה, כמו המימדיון, שפיים, ימית 2000, חוף צמח ועוד.

פארק מים מציע מספר גדול של אטרקציות לילדים:

  • מגלשות מים
  • בריכות שחייה
  • שייט באבובים
  • מתקני משחקים לילדים ועוד.

ישנם גם אתרים המציעים שילוב של פעילות מיימית עם טיול בחיק הטבע, כמו למשל- שייט בקייאק או בקאנו בנהר הירדן, טיולי נחלים, או ביקור במעיינות או בריכות טבעיות כמו מעיין חרוד עין שוקק, בריכת הקצינים ועוד.

כמו כן אפשר תמיד ללכת לים, אחד המקומות שהכי כיף לשהות בהם במהלך העונה החמה.

ישנם בארץ שפע של חופים יפים ומסודרים המתאימים לבילוי משפחתי, כמו למשל- חוף געש, חוף דור, חוף הבונים וכדומה, אליהם ניתן להגיע עם הילדים ולהינות מקרירות המים והבריזה הנהדרת.

פעילות עירונית המשלבת הפעלות לילדים בחופש

בקניונים הגדולים בארץ מתקיימות הפעלות לילדים בחופש המתאימות למי שרוצה לשהות בחלל ממוזג ונעים הקרוב לבית.

מומלץ לברר בקניון הקרוב לביתכם מהי התוכנייה המוצעת בחודשי החופש ולהגיע לאחת או יותר מהפעילויות המתאימות לכם ולילדיכם.

הפעילויות שונות ומגוונות ומתאימות לילדים בגילאים שונים וגם לפעוטות ובני נוער. מגוון הפעילויות כולל אטרקציות כמו:

  • הופעות של כוכבי ילדים
  • סדנאות יצירה
  • סדנאות בישול
  • דוכנים
  • מופעי קסמים
  • ג'ימבורי לפעוטות ועוד.

בנוסף, בערים הגדולות מתקיימת בקיץ פעילות לילדים כמו מופעים מוזיקליים, דוכני אמנות, פינות יצירה, שעת סיפור, תיאטרון לילדים ועוד.

חלק גדול מהפעילויות הוא בחינם ופתוח לקהל הרחב. מומלץ להתעדכן באתר האינטרנט הרשמי של מקום מגוריכם לגבי שעות הפעילות ומיקומה.

מוזיאונים ומרכזי מבקרים

מי שמחפש פעילות לילדים שתהיה גם חינוכית וגם תתבצע במקום סגור וממוזג יכול לבחור באופציה של ביקור במוזיאון או מרכז מבקרים.

בישראל יש מספר גדול מאוד של מוזיאונים העוסקים בנושאים שונים- אמנות, היסטוריה, ארכיאולוגיה, מדע ועוד.

הביקור במוזיאון מהווה חוויה לימודית יוצאת דופן גם לילדים וגם להורים, ובמרבית המוזיאונים תמצאו במהלך הקיץ גם הפעלות לילדים ברוח המוזיאון או התערוכות המוצגות בו.

מוזיאונים מומלצים

מוזיאון תל אביב, מוזיאון ארץ ישראל, המוזיאון הלאומי למדע וטכנולוגיה בחיפה, בית התפוצות, מוזיאון הקומיקס בחולון.

כמו כן, במהלך החופש ניתן לבקר במרכזי המבקרים של חברות מסחריות גדולות או גופים גדולים כמו למשל- עלית, שטראוס, תנובה, אוסם, קוקה קולה, חברת החשמל, מקורות, בנק ישראל, נייר חדרה, כוורת יד מרדכי ועוד.

במרכזי המבקרים הילדים זוכים לצפות בתהליכי הייצור של המפעל, להשתתף בפעילויות מיוחדות וכן לזכות בפרסים ומתנות מלהיבות.

סגירת תפריט