הפעלות לפסח

חג הפסח הוא חג שמח מאוד, במיוחד לילדים ולבני הנוער שזוכים בו לחופשה ארוכה מבתי הספר. הילדים והנוער של היום רוצים שהחופשה שלהם תהיה מעניינת ומרגשת. בניגוד למה שאנחנו אולי חושבים נמאס להם להיות כל היום במחשב או לראות סדרות בטלוויזיה. הילדים של כולנו היו רוצים שנפעיל אותם, נאתגר אותם ונעניין אותם. הפעלות לפסח יכולות לכלול הפעלות שאנחנו ההורים מארגנים לילדים בבית וגם הפעלות שאנחנו מארגנים להם ביישוב או בעיר בה אנחנו מתגוררים. בשביל שהילדים שלנו ייהנו מההפעלות השונות הן צריכות להיות מעניינות, מקוריות וגם מלאות ביצירתיות רבה ככל הניתן.

הפעלות לפסח לילדים בגיל היסודי

הפעלות לפסח לילדים בגיל היסודי יכולות להיות מגוונות מאוד. בחג הפסח הקרוב אנחנו יכולים לקחת את הילדים שלנו לגן החיות או לבלות איתם ביחד בחוף הים. הפעלות לילדים לפסח צריכות להיות ייחודיות מאוד ומאוד יצירתיות. אנחנו יכולים למשל בחוף הים לבנות עם הילדים עפיפונים או טירות בחול. ילדים בגיל היסודי אוהבים מאוד לגלות דברים חדשים וללמוד על העולם. אנחנו יכולים גם לקחת אותם לפעילויות שיש במוזאוניים כמו מוזיאון המדע בחיפה או המוזיאון לאמנות בתל אביב. אם אנחנו רוצים פשוט להירגע וליהנות אנחנו יכולים לקחת את הילדים שלנו לראות סרט בקולנוע בסינמה סיטי או ביס פלנט.

הפעלות לפסח לבני נוער

גם בני נוער צריכים הפעלות לפסח. הפעלות לפסח לבני נוער צריכות להיות מעניינות מאוד ומרגשות. כך למשל אנחנו יכולים לארגן לילדים שלנו לילה לבן בו הם ישחקו סימני דרך או חפש את המטמון. הפעלה נוספת שבני נוער אוהבים היא הפעלה של מסיבת ריקודים. אנחנו יכולים לארגן לילדים שלנו ולכל החברים שלהם מהתיכון מסיבה בה הם ירקדו עם די.ג'י וכיבוד. פעילות נוספת שיכולה לעניין בני נוער היא לארגן להם מדורה וקומזיץ. מדורה בפסח יכולה להיות "תרגול" טוב למדורות של ל"ג בעומר.

לסיכום, ניתן לומר שבני נוער וילדים צריכים שאנחנו נספק להם עניין בחופשת הפסח. ככל שנארגן לילדים שלנו פעילויות מגוונות יותר לחופשת הפסח כך וגם אנחנו נהנה יותר מהחופש.

סגירת תפריט