שייט רומנטי בימינו

שייט יכול להגיע ולהתקיים בכל מיני צורות והופעות. שייט יכול להיות על אוניה ענקית, עם מאות נוסעים, קברניט, אנשי צוות, חדרים ואולמות ענק, ותכנית אמנותית לשבועות וחודשים של הפלגה. יכול להיות שייט על יאכטה. עם חדר פרטי ומשקאות על הבר, ובחורה מימין ומשמאל. ויכול להיות שיט על סירת מנוע, במהירות אדירה וברעשמחריש אוזניים.

כך או כך, שייט הוא פעילות מגוונת, רחבת ידיים שיכולה לבוא לידי ביטוי במשגוון דרכים וסוגים ולענות על צורך מאדו בסיסי של האדם – חופש. הים, הנהר, האגם, כל אלה פותחים מולנו אופק נעים ורחב אשר מכניס לעינינו תקווה ואופטימיות. אולי בגלל זה שרד השייט לאורך השנים כפעילות רומנטית מאוד.

שייט על גונדולה

גונדולה היא סירה ארוכה וצרה, אשר מפורסמת בעיקר מהעיר וונציה שבאיטליה, ככלי המשמש את תושבי העיר ככלי תחבורה לכל דבר. הגונדולה שטה בעזרת משוט אחד המתחבר לחלקה האחורי, והגונדולייר, המשיט את הספינה נעזר בו כדי להתקדם. לעיתים קרובות נמתח בד ארוך על פני הגונדולה, ועוזר להגן על הנוסעים מפני שמש, גשם, חום וקור.

הגונדולה משמשת כבר מאות שנים את הוונציאנים ככלי מעבר ממקום למקום, באופן מסורתי הסירה הארוכה היא הכלי היעיל ביותר להתנייד בחלקים נרחבים של העיר האיטלקית, ולא במקרה שרדה את השנים, הקסם ההיסטורי הזה כמובן מוסיף לגונדולה מעמד וערך, ואף מייצב אותה ככלי לשייט אינטימי ובעל אופי אגדי – מסתורי.

לסיכום – הרבה דברים משתנים בעולמינו וחלקם משתנים במהירות אדירה. לכן אין פלא כי בסופו של דבר מתעצבת כאן סירה אינטימית, בעלת צורה ואופי צנוע ורומנטי, אשר אין פלא כי מושכת צעירים רבים לבלות עליה ערב או אחר צהריים של רומנטיקה, בילויים מושלמים  המתחילים בסירה הרומנטית, ממשיכים עם צימרים לזוגות ותמיד רומנטיים ונהדרים, שישאירו טעם של עוד.

סגירת תפריט