חתונה בבית כנסת

בזמן שצעירים רבים משקיעים זמן בחיפוש אחר אולם לחתונה ולאחר מכן הם משקיעים לא מעט כסף בהשכרתו, הרי שיש זוגות שמוותרים על כך ובוחרים לערוך חתונה בבית כנסת.

בעבר, לפני שהחל טרנד האירועים הגדולים וכן בגולה, זוגות יהודים רבים נהגו לערוך את החתונה עם הטקס בבית הכנסת, זה היה הרבה יותר צנוע וגם כך בית הכנסת נחשב למקום מפגש קהילתי ולכן מן הראוי היה לערוך בו את האירוע. אחרי שהחלה נטישה של טקסי חתונה בבית כנסת לטובת גני אירועים ואולמות שונים, הרי שכיום אנחנו יכולים לראות חזרה אל אותם טקסים צנועים המתקיימים בבית הכנסת, בזמן שהמסיבה שאחרי מתקיימת לרוב, באולם שליד או לחילופין, בבית ההורים.

היתרונות של חתונה בבית כנסת, מלבד המשמעות הסמלית והרוחנית, הם רבים.

ראשית, מאחר ומדובר באירוע יותר צנוע אז גם העלויות יותר נמוכות, אין צורך להשקיע הרבה כסף בעיצוב ובאלמנטים אחרים.

שנית, מאחר והטקס נערך בבית כנסת מסוים, אז אין צורך להתעסק הרבה בחיפוש אחר רב, שכן רב המקום יכול לערוך את החתונה עבור בני הזוג. כפי שציינו קודם לכן, המשמעויות הדתיות והרוחניות של הטקס נכללים בעצם זה שהאירוע נערך בבית הכנסת.

שלוש, זוגות אשר רוצים לבצע הפרדה בין הטקס לבין המסיבה, יכולים לעשות זאת באמצעות אירוע צנוע ומצומצם עם כל המשמעויות שלו בבית הכנסת, בעוד שאת המסיבה הם יכולים לערוך במקום אחר לחברים ולקרובי משפחה.

ארבע, מי שמעוניין בחתונה שהיא לא רק יותר אינטימית אלא גם יותר חברותית, שכונתית במובן החיובי של המילה, חתונה בה נוטלים חלק לא רק האורחים אלא גם דיירי השכונה, הרי שבית הכנסת הוא המקום האידיאלי עבורם, הרי כאן מתכנסים כל בני השכונה.

חשוב להבהיר, בשביל לערוך חתונה בבית כנסת, יש לבחור מקום ולקבוע איתו מראש. לא כל בית כנסת ערוך לאירוע כמו חתונה, לכן גם במקרה זה, צריך לחפש מקום שיכול להכיל את האורחים ויש בו אפשרות לערוך אירועים. בדרך כלל יהיה זה בית כנסת גדול או כזה שכולל גם אולם אירועים סמוך.

בנוסף, יש לבדוק שאכן הרב של המקום יכול לערוך את החתונה, ואכן הוא פנוי לכך מבחינת זמן. אחרי שמקבלים תשובה חיובית, כל מה שנותר לכם לעשות, זה להתחיל ולארגן את שאר העניינים על מנת שתוכלו להוציא את החתונה כמה שיותר מהר ובצורה אידיאלית לפי טעמכם

סגירת תפריט