ברצוני לציין בפניכם 12 סיבות מדוע אנשים אוהבים שייט ומדוע כדאי לכם ללמוד לשוט.

בלי שהיות, הנה זה בא, ללא סדר מסוים.
12 דברים שאנחנו אוהבים בשייט:

 1. היסטוריה ומסורת – כשאתה שייט אתה ממשיך מסורת בת יותר מ – 3,000 שנה. שייט ומפרשיות הן אחת מההמצאות הכי משמעותיות של המין האנושי והשפיעו רבות על ההיסטוריה האנושית. למעשה שייט היה מרכיב מרכזי בנדידה, מסחר,  לוחמה והנאה. היום ההתמקדות של שייט בעיקר באחרונים!

 1. תחושת הגאווה וההישג שמגיע עם לימוד השייט ורתימת איתני הטבע לטובתך .

קשה לתאר את ההרגשה  של להיות סקיפר  לסירה שלך בלי  קשר לגודל הסירה אם זו יאכטה או מפרשית 420 )  עצם השליטה בסירה היא הישג אדיר

 1. נתינת פקודות (בנימוס)
  חלפו הימים של קברניטים אכזריים ( אולי לא לגמרי). אבל  נתינת פקודות וביצועם תוך כדי הפלגה הכרחית והמצב בו כל אחד עושה את המוטל עליו וכאשר התקשורת זורמת עשויה להוביל לתחושה עצומה של סיפוק  .
 2.  המון סרטים ומיטב הספרים עוסקים בשייט.
  מובי דיק לאדון ומפקד, שיט תרם רבות לתרבות.

 1. תחושת התאוצה של הסירה כאשר אתה רותם את הרוח לטובתך

כאשר את ה מפליג בצורה מיטבית וממצה את המהירות המקסימלית מתנאי הרוח והים  כאשר הסירה "רצה" על פני המים ומפליגה בדיוק כמו שאתה רוצה ולכיוון המבוקש – תחושת סיפוק..

 1. חברה טובה

רבות מבעיות העולם בוודאי נפתרו במהלך שיחות מלחים על ההגה ולתוך הלילה – רק חבל שבבוקר אף אחד לא זוכר מה היו אותם פיתרונות . אבל זה לא משנה-שיט הוא אחת החוויות המגבשות  הטובות ביותר אי פעם, שייט מאתגר יכול לקשור בין אנשים זרים ולהפכם לחברים לכל החיים.

 1. בדידות.,

         שייט יכול להיות גם הזדמנות לבלות קצת זמן לבד. להשאיר את הרעש, בלבול

         והלחץ של העולם מאחור לכמה שעות, כמה ימים, או כמה שבועות, ולחוות מעט

         חופש ובדידות.

 1. משטים וחופשות שיט.
  לחוות ולראות מקומות חדשים – זהו חלק חשוב מאוד וגורם משיכה לשייט . כישורי השיט שלך יספקו לך את הביטחון וההזדמנות לחקור מקומות חדשים, ובכלל זה כל יעדי השייט המדהימים ברחבי העולם.
 2.  קהילה.

שייטים  וסיירות הן חבורה מלוכדת. הם חולקים את הזמנים טובים, ויודעים לעזור אחד לשני בעת הצורך אתה יכול להיות גאה להיות חלק מקהילת השייט הענקית הפרושה בכל רחבי הגלובוס.

 1. האיים הטרופיים .

אתם יודעים  בדיוק למה אנו מתכוונים:  סנט מרטין והאנטילים. טהיטי, טורה  בורה  זוהי רשימה שיכול להמשיך עוד ועוד   השורה התחתונה היא שהחופים,מדהימים ייחודיים וטרופיים הולכים יד ביד עם שיט.

 1. מקומות ללא קליטה סלולארית !! שיט הוא אחד מכמה הדרכים הבודדות שניתן באמת להתנתק מקצב החיים לזמן קצר ולתת לראש ולנפש מעט שקט , ולאפשר למחשבות  לשוטט לצד הרוח והגלים.
 2.   שייט שלא ניגמר – חיפוש אחרי ההרפתקה הבאה
  היכולת לתכנן וחוות את ההרפתקה הבאה בים .

באו עוד היום והגשימו חלום איתנו – פיתחו דלת לעולם ומלואו.

סגירת תפריט