הציעו לך נישואים? מתי כדאי להתחתן

הצעת הנישואין היא השלב הראשון במסע ארוך אל החופה. הרגע המרגש הזה שבו הוא (ובמקרים רבים גם היא) שולף את הטבעת, יורד על ברכו ואומר עד כמה הוא אוהב ורוצה שתחיו ביחד לנצח.

לעיתים מדובר בהצעה צנועה שמתרחשת בתוך כתלי הבית המשותף או במקום שגרתי, ממסעדה אהובה ועד לטיול בגן הציבורי. יש גם כאלו שנוסעים רחוק כדי להציע את ההצעה המרגשת. לאחר ההצעה, מגיעה השאלה מתי כדאי להתחתן. על כך ננסה לענות במאמר זה.

אבל קודם, הצעה מהירה להצעה מרגשת.

אחד הרעיונות הרומנטיים ביותר להצעת נישואין הוא לרדת על הברכיים במקום שמשלב בין ים, שמיים בשקיעה, חופש וניתוק מוחלט מהשגרה – שיט רומנטי. הצעת נישואין בשיט רומנטי תהיה גם מפתיעה, גם מרגשת וגם עטופה באווירה ייחודית, מהשמש השוקעת על המים הכסופים של הים ועד לבריזה הקרירה ולריח הצלול והנקי. זו תהיה הצעה בלתי נשכחת, וזהו רק אחד הרעיונות להצעה שמתרחשת בנקודה רחוקה.

אחרי ההצעה קובעים תאריך

אחרי ההצעה, הגיע הזמן לחזור אל הקרקע ולקבוע את התאריך. זהו הצעד הראשון בתהליך ארגון החתונה, תהליך שעבור זוגות רבים הוא עבודה נוספת למשך כמה חודשים. קביעת התאריך כבר בהתחלה מקלה על התהליך כי היא למעשה נותנת את נקודת ההתייחסות ומאפשרת לנו לארגן את לוח הזמנים בצורה קלה וללא לחץ.

אז מתי כדאי להתחתן?

בשאלה שעולה בכל תכנון חתונה אז מתי כדאי להתחתן? השיקול הראשון הוא כמה זמן מראש אתם צריכים כדי לארגן את החתונה. זוגות מסויימים יכולים לארגן חתונה תוך שלושה חודשים ואחרים צריכים חצי שנה ואף יותר, חישבו לעצמכם כמה זמן תרצו לקחת לפני החתונה לארגון ולהתאקלמות במצב החדש. תקופת הזמן הזו צריכה לכלול ביקור באולמות או גני אירועים והחלטה על אופי החתונה, לאחר מכן, ארגון של כל הדברים הנלווים – ממציאת השמלה והחליפה ועד להזמנת די.ג'יי וצלם.

שיקול נוסף הוא כמובן הביקוש למקום שבו אתם רוצים להתחתן. אם יש גני אירועים שאתם מכירים ואוהבים, או ראיתם והתרשמתם מהם לטובה, חשוב לסגור את תאריך האירוע כמה שיותר מוקדם, בייחוד אם מדובר בעונת החתונות – באביב ובקיץ.

זוגות רבים רוצים לבחור בתאריך ספציפי שיש לו משמעות. אם זה המצב אצלכם, אתם חייבים לסגור את כל הפרטים כמה שיותר מוקדם, כדי שאף זוג אחר לא יתפוס לכם את גן האירועים בדיוק באותו התאריך.

אלו הם כמה תאריכים אהובים במיוחד על זוגות בישראל:

טו' באב – חג האהבה הוא התאריך הפופולרי ביותר עבור זוגות. בכל רחבי הארץ נערכות בתאריך הזה חתונות. אולמות או גני אירועים נתפסים במהירות כשמדובר בטו' באב, ולכן אם אתם חולמים להתחתן בדיוק בחג האהבה, סגרו את הפרטים כמה שיותר מוקדם.

לפני החגים – תקופת הסתיו היא תקופה רומנטית במיוחד לחתונות וזוגות רבים מנצלים את השבועות לפני ראש השנה לחגיגת החתונה. מזג האוויר הופך נעים אך עדיין לא יורד גשם, עדיין לא מדובר בתקופת חגים עמוסה והחופש הגדול הסתיים לא מזמן.

ראש השנה האזרחי – הערב שבין ה-31 לדצמבר וה-1 בינואר הוא תמיד ערב מבוקש, כאן ובכל העולם. זה הזמן ליצור עבור החברים שלכם מסיבת סילבסטר רומנטית עם ערך מוסף.

סגירת תפריט